Perły północnego Adriatyku

Wyspy Kvarneru i Dalmacji północnej to raj dla miłośników żeglarstwa. Panujące tu dobre warunki wiatrowe, sprzyjają żegludze, a różnorodność odwiedzanych wysp umożliwia poznawanie Chorwacji z każdej możliwej strony: przyrodniczej, miejskiej i kulinarnej. Rejon ten zamieszkuje największa w Chorwacji populacja delfinów, które często umilają żeglarzom czas spędzony na jachcie.

Rejs rozpoczynamy i kończymy w Zadarze, jednej z pereł Adriatyku, mieście zwanym „małym chorwackim Rzymem“. Miasto jest zwrócone ku morzu i osłonięte od wpływu silnych wiatrów i wysokich fal przez wiele okolicznych wysp i wysepek. Spacerując po zadarskiej promenadzie, możesz godzinami wsłuchiwać się w melodię morskich organów i zachwycać się zachodami słońca, które według Alfreda Hitchcocka, należą do najpiękniejszych na świecie.

W trakcie rejsu zdobędziemy Silbę –  rajską wyspę, położoną na skraju Dalmacji. Kolor morza wokół niej jest taki sam jak na Karaibach. Spotkasz się tu z ciszą, spokojem, brakiem samochodów (na wyspie nie ma ulic). Silba oferuje fantastyczną kuchnię śródziemnomorską. Zawiniemy także do Rabu – miasta muzeum, z dominującymi nad zabudową czterema wieżami. Zwiedzając jego ulice zasłuchasz się w lokalnej muzyce i poczujesz magiczny klimat tegp miejsca. Spacer po sąsiadującym ze starówką parku, uważanym za jeden z najlepszych parków wschodniego wybrzeża Adriatyku, będzie dla Ciebie znakomitym relaksem. Wyspy Premuda i Ist oczarują Cię swoja prostotą. Uciekniesz od zgiełku cywilizowanego świata, po to by móc rozkoszować się piaszczystą plażą Sakarun, na której serwują najlepsze małże w tej części Chorwacji.

Trasa rejsu jest wędrówką pomiędzy cichymi i spokojnymi zatokami archipelagu Kvarneru i perłami północnego Adriatyku, takimi jak Rab i Mali Losinj. Jest idealna dla osób, które chcą uciec od cywilizacyjnego zgiełku, szukają ciszy, spokoju i bezstresowego wypoczynku. Rejs po wyspach Kvarneru bedzie odpowiedni dla wszystkich: osób bez doświadczenia żeglarskiego, początkujących, a także doświadczonych żeglarzy morskich.

Długość trasy rejsu to około 150 mil morskich. W morzu spędzimy dziennie około 6-9 godzin, w większości pod żaglami. Bliskość Velebitu powoduje, że  charakterystyczne w tym rejonie jest występowanie lekkiej bory w ciągu nocy, która gaśnie około godziny 0900 – 1000 rano. Można ją wykorzystać z samego rana do przepłynięcia przy dobrym wietrze na śniadanie do zatoki sąsiedniej wyspy. W ciągu dnia przy stabilnej pogodzie wieje maestral. Rejs po wyspach Kvarneru będzie idealnym wyborem, jeśli poznałeś już Dalmację i chciałbyś zasmakować trochę innej Chorwacji.

Terminarz rejsów "Perły północnego Adriatyku"
TERMINOPISTRASA REJSUCENA (PLN)
08.06. – 15.06.2024Perły północnego AdriatykuZadar-Silba-Rab-Losinj-Premuda-Ist-Sakarun-Zadar3 995 PLN
06.07. – 13.07.2024Perły północnego AdriatykuZadar-Silba-Rab-Losinj-Premuda-Ist-Sakarun-Zadar4 695 PLN
31.08. – 07.09.2024Perły północnego AdriatykuZadar-Silba-Rab-Losinj-Premuda-Ist-Sakarun-Zadar3 995 PLN
Terminarz rejsów "Perły północnego Adriatyku"
08.06. – 15.06.2024
Perły północnego Adriatyku
Zadar-Silba-Rab-Losinj-Premuda-Ist-Sakarun-Zadar
3 995 PLN od osoby
>> szczegóły rejsu
06.07. – 13.07.2024
Perły północnego Adriatyku
Zadar-Silba-Rab-Losinj-Premuda-Ist-Sakarun-Zadar
4 695 PLN od osoby
>> szczegóły rejsu
31.08. – 07.09.2024
Perły północnego Adriatyku
Zadar-Silba-Rab-Losinj-Premuda-Ist-Sakarun-Zadar
3 995 PLN od osoby
>> szczegóły rejsu
 • zakwaterowanie na jachcie Dufour 45, s/y Pasja w kabinie. Na jachcie będzie zakwaterowanych max. 6 osób + kapitan. W mesie nikt nie śpi. Pozostaje wolna, jako część wspólna dla załogi, przez cały czas trwania rejsu.
 • opiekę doświadczonego kapitana –  opiekuna jednostki;
 • opłaty portowe
 • paliwo do jachtu
 • sprzątanie końcowe
 • pościel
 • bezprzewodowy dostęp do internetu na pokładzie jachtu
 • korzystanie z dodatkowego wyposażenia jachtu – grill, ponton z silnikiem, deska z wiosłem (SUP)

Rejs organizowany jest na jachcie Dufour 45 s/y Pasja

Mapka trasy rejsu „Perły północnego Adriatyku”

ZAPYTAJ O REJS W CHORWACJI

  W celu rezerwacji miejsca na rejsie lub uzyskania szczegółowych informacji bardzo prosimy o wypełnienie powyższego formularza i wysłanie go do nas. Pracownik naszej firmy skontaktuje się z Państwem, aby dokończyć procedurę rezerwacji.

  • +48 601 326 637

  • kontakt

   kontakt@yachtingmorski.pl