Czarter katamaranu w Chorwacji

Czarter katamaranów w Chorwacji, z roku na rok się rozwija. Stale rosnąca liczba jachtów tego typu oraz spadające ceny, przyciągają coraz więcej żeglarzy, którzy chcieliby spędzić w komfortowych warunkach wakacje ze swoimi rodzinami lub znajomymi.

Zalety żeglowania katamaranem

 • większa stabilność w porównaniu do jachtu jednokadłubowego – brak przechyłów, ograniczone kołysanie boczne podczas żeglowania oraz postojów w zatokach i kotwicowiskach.
 • małe zanurzenie, dzięki czemu zakotwiczysz katamaran bliżej plaży lub restauracji.
 • bogate wyposażenie (generator, klimatyzacja, odsalarka), duża ilość wody słodkiej i paliwa zwiększają komfort i autonomiczność żeglugi.
 • znakomita przestrzeń życiowa – w standardzie cztery kabiny, dwie lub cztery toalety, kabina skipperska + mnóstwo przestrzeni na pokładzie (możliwość wygodnego spania pod chmurką podczas ciepłych nocy), zapewniają wysoki komfort, niezależnie od tego czy czarterujesz katamaran samemu, czy z profesjonalnym kapitanem.
 • bardzo dobre właściwości manewrowe – dzięki silnikowi w każdym z kadłubów, łatwo się nim manewruje.
 • szybki na żaglach z wiatrem i na silnikach.

Wady żeglowania katamaranem

 • drogi w czarterze i opłatach portowych w stosunku do jachtu jednokadłubowego tej samej wielkości.
 • słabo żegluje na wiatr (duży kąt martwy) i przy słabych wiatrach.

Komu polecamy czarter katamaranu w Chorwacji?

 • rodzinom z małymi dziećmi, ze względu na komfort, przestrzeń i stabilność.
 • żeglarzom, którzy cenią dużą autonomię, postoje w zatokach i na kotwicowiskach, omijającym zatłoczone porty.
 • osobom, które oczekują hotelowego standardu na wodzie, jednocześnie lubiącym bezpośredni kontakt z morzem, przyrodą i pięknymi miejscami.
 • grupom 8-10 osób, ceniącym komfort i maksymalną prywatność na ograniczonej przestrzeni.

Wybierz nas jako partnera w czarterze katamaranów w Chorwacji

 • Czarterujemy katamarany tylko od sprawdzonych armatorów z każdego rejonu Chorwacji: Zadaru i okolic, Sibenika, Splitu, Dubrovnika, płw. Istria. Dokładamy starań, aby jachty polecane przez nas były w bardzo dobrym stanie technicznym.
 • Jesteśmy na miejscu w Chorwacji przez cały rok, a stały kontakt z armatorami gwarantuje nam bieżące informacje na temat stanu i dostępności floty czarterowej.
 • Czarter katamaranu za naszym pośrednictwem to dużo więcej niż sam wynajem jachtu. Dajemy Ci możliwość skorzystania z naszej wiedzy i dziesięcioletniego doświadczenia w czarterowaniu jachtów, pomoc w przygotowaniu rejsu i logistyce. Odpowiemy na wszystkie pytania związane z czarterem i przebiegiem Twojego rejsu, doradzimy miejsca, do których warto dopłynąć i restauracje, w których spróbujesz dobrych ryb i owoców morza w przystępnych cenach.
 • Zapewniamy dostawę produktów żywnościowych na jacht w momencie zaokrętowania, w cenach lokalnego supermarketu.
 • Mniej doświadczonym kapitanom oferujemy możliwość popłynięcia burta w burtę. Uzyskasz pomoc na miejscu w przejęciu jachtu od armatora i dołączysz do naszego jachtu firmowego, którym pływamy przez cały sezon w Chorwacji. Dzięki temu nauczysz się więcej i skorzystasz z naszej wiedzy o wodach i zakątkach Chorwacji, co zaowocuje zwiększeniem bezpieczeństwa. Zobacz naszą ofertę dołączenia do flotylli jachtów Yachting Morski w Chorwacji.
 • Każde zapytanie traktujemy indywidualnie, a ofertę dostosowujemy do wymagań i potrzeb naszego klienta.
 • Napisz do nas. Dobierzemy dla Ciebie idealny katamaran i wynegocjujemy dodatkowe zniżki u armatora. Możesz uzyskać nawet 40% rabatu na wybrane katamarany w Chorwacji.
 • Otrzymując od nas ofertę, masz wgląd do pełnej specyfikacji technicznej katamaranu wraz ze zdjęciami i rozkładem wnętrza.

Kiedy planować rejs katamaranem w Chorwacji?

Zdecydowanie najlepszym terminem do żeglowania w Chorwacji jest, według nas, okres od drugiej połowy maja do końca czerwca. Pogoda się stabilizuje, woda w morzu ma optymalną temperaturę i nadaje się do kąpieli. Turystów jest niewielu, a więc nie ma problemów z miejscami w portach i kotwicowiskach. Dni są najdłuższe w roku, a ceny czarterów bardzo korzystne. Ponadto wiosna w Chorwacji potrafi zachwycić – w wielu miejscach można zobaczyć kwitnącą lawendę, miejscowe targi obfitują w pierwsze sezonowe warzywa i owoce. Temperatury sprzyjają nie tylko żeglowaniu, ale także wycieczkom pieszym i rowerowym po wyspach.

Naszym „second choice” jest wrzesień i pierwsza połowa października. Ceny czarterów znacznie spadają w stosunku do ścisłego sezonu. Zazwyczaj panują bardzo dobre warunki do żeglowania z nielicznymi załamaniami pogody, które dodają smaczku żeglarskiej przygodzie. Można rozkoszować się świeżymi figami prosto z drzew, a także owocami morza – kalmarami, ośmiornicami i rybami, na które zaczyna się sezon połowów. Jedynym minusem w stosunku do maja i czerwca jest relatywnie krótki dzień.

W ścisłym sezonie najlepszym wyborem będzie pierwsza połowa lipca, w której można jeszcze skorzystać z uroków żeglowania czerwcowego. Należy się jednak liczyć ze znacznie większym ruchem turystycznym, wysokimi cenami czarteru, portów i temperaturami powietrza sięgającymi 38 stopni Celsjusza. Ścisły sezon, czyli okres od drugiej połowy lipca do końca sierpnia, polecamy kapitanom, którzy planują zorganizować rejs rodzinny. Stabilna pogoda, nagrzane morze i sporadyczne załamania pogody sprzyjają kotwiczeniu,  zabawom w wodzie i bezstresowemu żeglowaniu.

 • katamaran-bali-catspace-poklad

Zapytaj o czarter katamaranu w Chorwacji

  Miejsce rozpoczęcia czarteru:Typ jachtu:Okres czarteru:

  Po przesłaniu zapytania o czarter jachtu w Chorwacji, skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia szczegółów i przedstawienia oferty.

  • +48 601 326 637

  • kontakt

   kontakt@yachtingmorski.pl