Majówka w Chorwacji 2024

Żeglarska majówka w Chorwacji to nasza wieloletnia tradycja. Zapraszamy na rozpoczęcie sezonu pomiędzy wyspami, żeglując po parkach krajobrazowych Dalmacji. Jeśli tęsknisz za żeglowaniem, a po zimowej przerwie, chcesz nasycić się dobrym wiatrem i słońcem, obserwować przyrodę jak budzi się do życia – żeglarski wypad do Chorwacji w maju będzie dla Ciebie świetnym wyborem. Niezależnie od tego, czy jedziesz na rejs pierwszy raz, czy jesteś już doświadczonym żeglarzem, z nami rozwiniesz skrzydła, wiele się nauczysz i spędzisz bezstresowo swój żeglarski urlop.

Archipelag zadarski to osłonięty od fali z pełnego morza, akwen, który obfituje w niezliczoną ilość małych wysepek i porcików, zachowujących klimat prawdziwej Dalmacji. Spokój wysp, takich jak Dugi Otok, czy Murter, nieśpieszne tempo życia ludzi tam mieszkających, udzieli Ci się już pierwszego dnia rejsu. Dzięki temu wspaniale odpoczniesz i nie będziesz chciał/a wracać do rzeczywistości.

Rejs rozpoczynamy i kończymy w Zadarze, jednej z pereł Adriatyku, mieście zwanym „małym chorwackim Rzymem“. Miasto jest zwrócone ku morzu i osłonięte od wpływu silnych wiatrów i wysokich fal przez wiele okolicznych wysp i wysepek. Spacerując po zadarskiej promenadzie, możesz godzinami wsłuchiwać się w melodię morskich organów i zachwycać się zachodami słońca, które według Alfreda Hitchcocka, należą do najpiękniejszych na świecie.

Rejs na majówkę w Chorwacji to dużo słońca i temperatury powietrza oscylujące w granicach 20-25 stopni Celsjusza. Idealne warunki zachęcają do pieszych wędrówek po parkach narodowych, znajdujących się na okolicznych wyspach. Podczas rejsu będziemy podziwiać widoki z najwyższych klifów Chorwacji na wyspie Dugi Otok, przepłyniemy przez archipelag dziewiczych Kornatów, dostępnych tylko dla załóg jachtów, a także wybierzemy się na spacer przy wodospadzie na rzece Krka. Wspomniane trzy parki narodowe to raj dla miłośników przyrody, czystej wody i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Chorwacja w maju jest wyjątkowa, pełna zapachu, budzącej się do życia przyrody. Zieleń jest soczysta, nie wypalona słońcem. Wszędzie pojawiają się kwiaty. Na targu można nabyć lokalne karczochy, a na wyspach nazbierać szparagów i wykorzystać je do przygotowania pysznego śniadania. Lokalni rybacy chętnie dzielą się swoimi połowami, w przystępnych cenach. Dominuje spokój, jest bardzo mało turystów, nie brakuje miejsc w portach, a więc można swobodnie żeglować i cieszyć się w pełni wakacjami na jachcie.

Majówka w Chorwacji
Termin rejsuTrasa rejsuCena (PLN)
27.04. – 04.05.2024Parki Krajobrazowe Dalmacji

Zadar-Sali-Kornaty-Skradin-Sibenik-Murter-Żut-Zadar

3695 PLN 2 695 PLN
Majówka w Chorwacji
27.04. – 04.05.2024
PARKI KRAJOBRAZOWE DALMACJI
Zadar-Sali-Kornaty-Skradin-Sibenik-Murter-Żut-Zadar
3695 PLN 2 695 PLN od osoby
 • zakwaterowanie na jachcie Dufour 45, s/y Pasja w kabinie. Na jachcie będzie zakwaterowanych max. 6 osób + kapitan. W mesie nikt nie śpi. Pozostaje wolna, jako część wspólna dla załogi, przez cały czas trwania rejsu.
 • opiekę doświadczonego kapitana –  opiekuna jednostki;
 • opłaty portowe
 • paliwo do jachtu
 • sprzątanie końcowe
 • pościel
 • bezprzewodowy dostęp do internetu na pokładzie jachtu
 • korzystanie z dodatkowego wyposażenia jachtu – grill, ponton z silnikiem, deska z wiosłem (SUP)

Rejsy w Chorwacji organizujemy na jachcie Dufour 45 Pasja

Mapa trasy majówki w Chorwacji

ZAPYTAJ O REJS W CHORWACJI

  W celu rezerwacji miejsca na rejsie lub uzyskania szczegółowych informacji bardzo prosimy o wypełnienie powyższego formularza i wysłanie go do nas. Skontaktujemy się z Tobą, aby dokończyć procedurę rezerwacji.

  • +48 601 326 637

  • kontakt

   kontakt@yachtingmorski.pl