Czarter jachtu w Chorwacji

Czarter jachtu w Chorwacji – jeśli posiadasz uprawnienia i czujesz się na siłach, żeby samodzielnie wyczarterować i poprowadzić jacht morski, Chorwacja oferuje doskonałe warunki zarówno dla początkujących i doświadczonych kapitanów. Posiada kapitalną infrastrukturę żeglarską w postaci doskonałej sieci marin ze wszelkimi udogodnieniami dla żeglarzy. Stale rozwijające się porty miejskie zachowują swój naturalny dalmacki klimat, a przy tym mają dużo do zaoferowania pod względem turystycznym i kulinarnym. Rozwinięta linia brzegowa Chorwacji z mnóstwem zatok, w których można kotwiczyć zadowoli każdego żeglarza, który nie lubi miejskich tłumów i ceni odpoczynek blisko przyrody.

Wybierz nas jako partnera w czarterze jachtów w Chorwacji

 • Czarterujemy jachty tylko od sprawdzonych armatorów z każdego rejonu Chorwacji: Zadaru i okolic, Sibenika, Splitu, Dubrovnika, płw. Istria. Dokładamy starań, aby jachty polecane przez nas były w bardzo dobrym stanie technicznym.
 • Jesteśmy na miejscu w Chorwacji przez cały rok, a stały kontakt z armatorami gwarantuje nam bieżące informacje na temat stanu i dostępności floty czarterowej.
 • Czarter jachtu w Chorwacji za naszym pośrednictwem to dużo więcej niż sam wynajem jachtu. Dajemy Ci możliwość skorzystania z naszej wiedzy i dziesięcioletniego doświadczenia w czarterowaniu jachtów, pomoc w przygotowaniu rejsu i logistyce. Odpowiemy na wszystkie pytania związane z czarterem i przebiegiem Twojego rejsu, doradzimy miejsca, do których warto dopłynąć i restauracje, w których spróbujesz dobrych ryb i owoców morza w przystępnych cenach.
 • Zapewniamy dostawę produktów żywnościowych na jacht w momencie zaokrętowania, w cenach lokalnego supermarketu.
 • Mniej doświadczonym kapitanom oferujemy możliwość popłynięcia burta w burtę. Uzyskasz pomoc na miejscu w przejęciu jachtu od armatora i dołączysz do naszego jachtu firmowego, którym pływamy przez cały sezon w Chorwacji. Dzięki temu nauczysz się więcej i skorzystasz z naszej wiedzy o wodach i zakątkach Chorwacji, co zaowocuje zwiększeniem bezpieczeństwa. Zobacz naszą ofertę – czarter jachtu w Chorwacji i dołączenie do flotylli jachtów Yachting Morski.
 • Każde zapytanie traktujemy indywidualnie, a ofertę dostosowujemy do wymagań i potrzeb naszego klienta.
 • Czarterując jacht morski za naszym pośrednictwem otrzymujesz 10% zniżki na kurs manewrowania jachtem morskim na silniku. Skorzystaj z okazji, przygotuj się do swojego rejsu w Chorwacji i daj się poznać załodze jako kapitan prowadzący jacht w sposób bezpieczny, skuteczny i piękny.
 • Napisz do nas. Dobierzemy dla Ciebie idealny jacht i wynegocjujemy dodatkowe zniżki u armatora. Możesz uzyskać nawet 40% rabatu na wybrane jachty w Chorwacji.
 • Otrzymując od nas ofertę, masz wgląd do pełnej specyfikacji technicznej jachtu wraz ze zdjęciami i rozkładem wnętrza.

Flota czarterowa Chorwacji jest skoncentrowana w trzech dogodnych dla Polaków rejonach. Każdy z nich jest na swój sposób charakterystyczny i wymaga innego podejścia do planowania rejsu morskiego:

Zadar i okolice – bardzo wiele jest tutaj małych wysp, które obfitują w zatoki i  położone z dala od głównego szlaku turystycznego miasteczka. Idealny rejon do żeglarskiego chilloutu, kąpieli w ciepłych wodach i kulinarnych rozkoszy w tradycyjnych dalmackich konobach. Akwen osłonięty od fali z pełnego morza, polecany przez nas dla początkujących żeglarzy i żeglowania rodzinnego.

Split i okolice – wysp jest tu zdecydowanie mniej niż w rejonie Zadaru, a odległości między nimi większe, co oznacza dłuższą żeglugę, a czasem także konieczność zaplanowania przelotu nocnego. Region obfituje w miasta – tak zwane perły Adriatyku: Hvar, Korculę czy Trogir, które są bardzo popularną destynacją wśród żeglarzy. Stąd możesz także popłynąć planując tygodniowy czarter do Dubrovnika. Rejon polecany przez nas bardziej doświadczonym kapitanom, którzy mają już za sobą swoje pierwsze rejsy na morzu,

Istria i Kvarner – dosyć wymagający żeglarsko rejon, ze względu na często zmieniającą się pogodę i występującą tutaj silną Borę. Znakomity dla żeglarzy, którzy poznali już całą Dalmację i chcą poznać uroki innej, bardziej włoskiej Chorwacji. Główne bazy czarterowe zlokalizowane są na połwyspie Istria. Ze względu na duże natężenie turystyczne warto się tutaj wybrać przed lub po sezonie.

Czym kierować się przy wyborze jachtu do czarteru?

 • Rozważ czarter starszego jachtu w dobrym stanie technicznym.

Chorwacka flota czarterowa jest bardzo bogata w jachty z takich stoczni jak Bavaria, Beneteau, Jeanneau, Dufour, Elan itp. Ważnym aspektem dla kapitana czarterującego jacht w Chorwacji jest fakt, iż w większości baz czarterowych jachty są w dobrym stanie technicznym niezależnie od ich wieku. Warto więc rozważyć czarter starszych jednostek, które niejednokrotnie są lepsze nautycznie od swoich nowych odpowiedników, a przy tym znacznie tańsze.

 • Dobierz wielkość jachtu do swoich umiejętności; zadbaj o to by nikt z załogi nie spał w mesie, jeśli potrzebujesz komfortu.

W zależności od tego ile osób będzie liczyła Wasza załoga w czarterze dostępne są jachty dwu-, trzy-, cztero- lub pięciokabinowe. Jachty dwu-, trzykabinowe polecamy kapitanom, którzy zaczynają swoją przygodę z żeglarstwem morskim. Jachty cztero- i pięciokabinowe są odpowiednie dla skipperów, którzy są opływani i potrafią kierować tak dużą jednostką i liczną załogą. Dobierając wielkość jachtu na swój wymarzony rejs warto kierować się zasadą, żeby nikt z załogi nie spał w mesie. Zwiększy to znacznie komfort i zadowolenie żeglarzy z przebywania na jachcie.

 • Zwróć uwagę na wyposażenie ułatwiające żeglugę; wybieraj jachty, które mają duże zbiorniki wody słodkiej.

Bardzo ważnym aspektem przy planowaniu czarteru jachtu w Chorwacji jest wyposażenie jednostki w różne udogodnienia, które sprawią, że będzie Ci się nią łatwiej żeglowało, a także autonomiczność jachtu. Ster strumieniowy, GPS w kokpicie, rolowany grot, winda kotwiczna obsługiwana z kokpitu, panele słoneczne to rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę. Jeśli masz liczną załogę i planujesz dużo postojów na dziko, warto przyjrzeć się ilości wody słodkiej na jachcie i możliwości ładowania akumulatorów np. z dodatkowych paneli słonecznych.

Kiedy planować rejs w Chorwacji?

Zdecydowanie najlepszym terminem do żeglowania w Chorwacji jest, według nas, okres od drugiej połowy maja do końca czerwca. Pogoda się stabilizuje, woda w morzu ma optymalną temperaturę i nadaje się do kąpieli. Turystów jest niewielu, a więc nie ma problemów z miejscami w portach i kotwicowiskach. Dni są najdłuższe w roku, a ceny czarterów bardzo korzystne. Ponadto wiosna w Chorwacji potrafi zachwycić – w wielu miejscach można zobaczyć kwitnącą lawendę, miejscowe targi obfitują w pierwsze sezonowe warzywa i owoce. Temperatury sprzyjają nie tylko żeglowaniu, ale także wycieczkom pieszym i rowerowym po wyspach.

Naszym „second choice” jest wrzesień i pierwsza połowa października. Ceny czarterów znacznie spadają w stosunku do ścisłego sezonu. Zazwyczaj panują bardzo dobre warunki do żeglowania z nielicznymi załamaniami pogody, które dodają smaczku żeglarskiej przygodzie. Można rozkoszować się świeżymi figami prosto z drzew, a także owocami morza – kalmarami, ośmiornicami i rybami, na które zaczyna się sezon połowów. Jedynym minusem w stosunku do maja i czerwca jest relatywnie krótki dzień.

W ścisłym sezonie najlepszym wyborem będzie pierwsza połowa lipca, w której można jeszcze skorzystać z uroków żeglowania czerwcowego. Należy się jednak liczyć ze znacznie większym ruchem turystycznym, wysokimi cenami czarteru, portów i temperaturami powietrza sięgającymi 38 stopni Celsjusza. Ścisły sezon, czyli okres od drugiej połowy lipca do końca sierpnia, polecamy kapitanom, którzy planują zorganizować rejs rodzinny. Stabilna pogoda, nagrzane morze i sporadyczne załamania pogody sprzyjają kotwiczeniu,  zabawom w wodzie i bezstresowemu żeglowaniu.

Zapytaj o czarter jachtu w Chorwacji

  Miejsce rozpoczęcia czarteru:Typ jachtu:Okres czarteru:

  Po przesłaniu zapytania o czarter jachtu w Chorwacji, skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia szczegółów i przedstawienia oferty.

  • +48 601 326 637

  • kontakt

   kontakt@yachtingmorski.pl