Wybierz się w żeglarską podróż z Yachting Morski

Nasza historia ma swój początek na Zalewie Zegrzyńskim – kapitan Paweł Szymański rozpoczynał tu swoją przygodę z żeglarstwem – regatowo na „Optymiście” i rodzinnie na jachcie o wdzięcznej nazwie „Kleks”. To lata 90-te, czas gdy na Mazury pływało się na długie, miesięczne żeglarskie wakacje, czekając na odpowiedni stan wody na Narwi w Ostrołęce. Przez wiele lat żeglowania na Kleksie, prowadzenia szkoleń na patent żeglarza i sternika jachtowego na Zalewie Zegrzyńskim, organizacji rejsów morskich i śródlądowych, żeglarstwo stało się jego drugą naturą, czymś naturalnym, jak oddychanie.

„Na pytanie jak najlepiej nauczyć się żeglowania zawsze odpowiadam, że nie można iść na skróty i należy dobrze opanować Omegę lub inny jacht otwartopokładowy. To podstawa! Potem jest już tylko większy jacht, liczniejsza załoga, odpowiedzialność, szlifowanie umiejętności dowodzenia i przewidywania warunków na akwenie”

Ze wszystkich jezior i mórz, po których pływał nasz kapitan, największe wrażenie wywarła na nim Chorwacja. Po raz pierwszy żeglował tutaj w 2001 roku.

„Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że Chorwacja stanie mi się bliska nie tylko żeglarsko, profesjonalnie, ale także jako miejsce do życia. Nigdy nie zapomnę widoku rozgwieżdżonego nieba gdzieś między Korculą i Lastovem, na swoim pierwszym rejsie w Chorwacji”

Chorwacka Euforija

Marzec 2006 to początki firmy Yachting Morski, stworzonej na bazie wiedzy i żeglarskiej pasji Pawła Szymańskiego. Nasze pierwsze rejsy w Chorwacji organizowaliśmy na Euforiji – wygodnym morskim jachcie z zacięciem regatowym. Od samego początku stawialiśmy na wysoką jakość rejsów, komfort przebywania na jachcie i wyśmienitą atmosferę. Żeglowanie na Euforiji to czas nauki, odkrywania Chorwacji, jej kultury i obyczajów, poznawania ludzi, dzięki którym mamy możliwość rozwijania się. Naszą misją jest propagowanie turystyki aktywnej na pokładzie jachtu wraz z możliwością doskonalenia umiejętności żeglarskich. Z nami poczujesz różnicę!

rejs-chorwacja-zaloga-jacht

Żeglowanie z Pasją

Od 2009 roku przenieśliśmy Yachting Morski w inny wymiar. Do naszej floty dołączył komfortowy, idealnie piękny, nowoczesny Dufour 45. Pasja jest szybka, dzielna, ma klasyczną linię jachtu, fantastycznie prezentuje się na morzu i oferuje mnóstwo pozytywnych wrażeń z żeglowania. Dzięki bogatemu wyposażeniu oraz wypracowanym przez nas we wcześniejszych latach wysokim standardom, rejsy w Chorwacji na Pasji są kwintesencją „romantycznej rekreacji” i czymś więcej niż tylko rejsem morskim po ciepłych wodach. Są także świetną okazją do uczenia się i zgłębiania tajników żeglarstwa.

„Lubię pływać z ludźmi, którzy cenią na jachcie dobrą kuchnię, kulturalną atmosferę i 100% żeglarstwa w żeglarstwie”

W takiej konwencji dziś organizujemy też rejsy morskie na innych akwenach. Możesz się z nami wybrać na rejs w całym basenie Morza Śródziemnego, a także żeglować po Karaibach i wodach Polinezji Francuskiej. Pomożemy Ci w wyczarterowaniu odpowiedniego jachtu i zaplanowaniu rejsu, jeśli posiadasz wiedzę i umiejętności aby poprowadzić samodzielnie jacht morski. Oferujemy także pomoc w zaplanowaniu Twojej ścieżki żeglarskiej, szkolenia żeglarskie i motorowodne, dzięki którym spełnisz swoje marzenia o byciu kapitanem.

Daj się porwać na rejs, zaplanuj swój żeglarski rozwój z Yachting Morski.

pawel-szymanski-za-sterem-yachting-morski

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Płynęliśmy z Pawłem drugi raz, i już wracając układaliśmy plan na następny rejs „Pasją”. Było magicznie, klimatycznie…
Dobre towarzystwo, przepyszne jedzenie, piękne widoki, niezapomniane wrażenia. Wypoczynek w pełnym tego słowa znaczeniu.
Pozdrawiamy kapitana i wszystkich przyjaciół „Pasji”.

ASIAAsia - szlakiem najpiękniejszych zakątków archipelagu Zadarskiego

Ludzie mi mówili „w Chorwacji nie wieje”, nic bardziej mylnego, na dzień dobry mieliśmy 7B. Właśnie wracamy z tygodniowego rejsu na Pasji, gorąco polecam.

Kapitan – Paweł – jest wytrawnym żeglarzem, zasób wiedzy ogromny, a obserwacja manewrów portowych w jego wykonaniu to creme de la creme.

Co do samego jachtu, to uwierzcie Pasja zdecydowanie odróżnia się od większości jachtów, które można oglądać na chorwackich wodach. Jest to jacht komfortowy, a zarazem świetnie pływa. Ostatniego dnia, gdy wiatr „zdechł” i wszystkie jachty w zasięgu naszego wzroku stały z obwisłymi żaglami lub szły na silniku, my mieliśmy banana od ucha do ucha, bo nasz Kapitan wyczarował ogromnego genakera w kolorze czerwonym i daliśmy radę dopłynąć do portu na żaglach odprowadzeni zazdrosnymi spojrzeniami innych sterników.

Pawle, dziękujemy za udany rejs i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy.

PIOTREKPiotrek - rejs parki krajobrazowe Dalmacji

Chciałabym serdecznie polecić wszystkim głodnym wrażeń, zarówno turystycznych, jak i akwatycznych (a może i kulinarnych :)) rejsy organizowane przez firmę Yachting Morski. Dzięki wyjątkowej formie spędzania czasu, nastawionej na hedonizm, można nie tylko zobaczyć Chorwację z jej najpiękniejszej strony, ale także wypocząć w doborowym towarzystwie. Rejsy te są okazją do poszerzenia horyzontów, w znaczeniu dosłownym i metaforycznym :) Nie można też nie wspomnieć o komfortowych warunkach na niezawodnym jachcie „Pasja”, co stanowi gwarancję udanego wypoczynku. Jednak to doświadczenie nie byłoby pełne, gdyby nie opieka wspaniałego kapitana, który nie tylko dysponuje wiedzą i umiejętnościami, którymi chętnie się dzieli, ale także mówi po chorwacku (!), co okazało się być nieocenionym atutem w każdej marinie. Polecam wakacje z „Pasją” każdemu, kto szuka czegoś więcej niż tradycyjne żeglarstwo :)

PAULINARejs - szlakiem specjałów kuchni dalmackiej

Z Yachting Morski płynąłem już kilka razy. Za każdym razem jest to nowa przygoda, choć kilka rzeczy pozostaje niezmiennych: doświadczenie i profesjonalizm kapitana, jego wiedza i znajomość lokalnych specjałów, uroczych miejsc oraz zawsze dopisujący dobry humor. W tych wspaniałych okolicznościach przyrody, pod fachową opieką, urlop spędzony na Pasji pozostaje na długo w pamięci.

MAKSRejs - Najpiękniejsze wyspy Dalmacji Południowej

YACHTING MORSKI W LICZBACH

33

lat żeglugi

17

lat istnienia firmy

68 500

przepłyniętych mil morskich

18

odwiedzonych krajów

685

zorganizowanych rejsów

15650

zadbanych, zaopiekowanych i dopieszczonych klientów

92

procent godzin pod żaglami

812

kilometry zbuchtowanych lin

248

przygotowanych ośmiornic

00

podartych żagli