Manewrowanie jachtem morskim na silniku

Masz ochotę wyczarterować jacht i zorganizować swój pierwszy rejs morski, a manewry portowe sprawiają Ci trudność i nie czujesz się w nich pewnie? Chorwackie porty wydają Ci się zbyt ciasne, żeby w nich przycumować jacht? Pozbądź się stresu związanego z manewrowaniem w zatłoczonej marinie. Prowadź jacht pewnie, zdecydowanie, wprowadzając dobrą atmosferę w załodze spokojem i opanowaniem sytuacji. Zapraszamy Cię do Zadaru na jedyne w swoim rodzaju 7-dniowe szkolenie manewrowe na dużym jachcie morskim, szlifujące umiejętności manewrowania jachtem w porcie.

Czego się nauczysz?

 • bezstresowego podejścia i odejścia (rufą, dziobem, burtą) od nabrzeża w każdych warunkach (wiatr boczny, dopychający, odpychający);
 • manewrowania w jednym z najciaśniejszych portów Chorwacji – marinie Zadar;
 • pracy na cumach i szpringach;
 • zacieśniania cyrkulacji na silniku;
 • wykorzystania efektu bocznego śruby do pomocy przy manewrach portowych;
 • trików, które pomogą Ci samodzielnie przycumować do nabrzeża duży jacht morski;
 • sposobów, dzięki którym szybko wyszkolisz niedoświadczoną załogę, po to by była dla Ciebie przydatna w manewrach portowych;

Kurs ma charakter warsztatów manewrowania dużym jachtem morskim. Niezależnie od powyższych bezpośrednich korzyści ze szkolenia, zdobędziesz wiedzę i umiejętności przydatne w żeglowaniu w Chorwacji, opracowywaniu trasy rejsu, przejmowania jachtu od armatora, a w rozmowach z naszym instruktorem znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania i wątpliwości przed swoim pierwszym samodzielnym prowadzeniem jachtu morskiego. Szkolenie z manewrowania jachtem morskim na silniku jest przewidziane dla załóg max. sześcioosobowych. Będzie intensywnie – każdego dnia około 8-10 godzin manewrowania z przerwą na lunch. Zależy nam na tym, żebyś spędził odpowiednią ilość czasu za sterem w celu nauki i utrwalenia dobrych nawyków w manewrowaniu jachtem. Szkolenie ma charakter praktyczny, tzn. że teoretyzujemy tylko w zakresie niezbędnym do bezpiecznego i poprawnego wykonywania manewrów. Po ukończeniu kursu każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający umiejętności manewrowania dużym jachtem  w porcie.

Dla kogo jest kurs „manewrowanie dużym jachtem morskim na silniku”?

Kurs jest idealny dla Ciebie, jeśli masz doświadczenie żeglarskie – śródlądowe lub morskie i chciałbyś doskonalić umiejętności manewrowania dużym jachtem morskim na silniku:

 • nie posiadasz patentu, ale pływasz od dziecka różnymi jachtami;
 • posiadasz patent żeglarza jachtowego i duże doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu jachtów po jeziorach;
 • zrobiłeś kurs na Voditelj Brodice kat. B, ISSA Inshore Skipper i chciałbyś nauczyć się więcej przed swoim pierwszym czarterem;
 • masz patent Jachtowego Sternika Morskiego i chciałbyś doskonalić umiejętności w manewrowaniu jachtem morskim;
 • prowadziłeś samodzielnie jachty morskie, ale miałeś długą przerwę w żeglowaniu i chciałbyś odświeżyć swoje umiejętności.

Po ukończeniu szkolenia

Możesz skorzystać z naszego doświadczenia w organizacji rejsów oraz czarterowaniu jachtów i wypożyczyć jacht w Chorwacji lub w innym miejscu na całym świecie za naszym pośrednictwem. Pomożemy Ci w przygotowaniu rejsu i logistyce. Odpowiemy na wszystkie pytania związane z czarterem i przebiegiem Twojego rejsu, doradzimy miejsca, do których warto dopłynąć i restauracje, w których spróbujesz dobrych ryb i owoców morza w przystępnych cenach. Dla uczestników kursu manewrowania jachtem oferujemy dodatkowy rabat w wysokości 5% na wypożyczenie jachtu. Zobacz naszą ofertę czarteru jachtów.

Zapraszamy Cię także do dołączenia do naszej flotylli jachtów w Chorwacji. To doskonała okazja aby wypróbować swoje umiejętności prowadzenia jachtu w kontrolowanych warunkach.

Dojazd na kurs do Chorwacji

SAMOCHODEM

Dojeżdżając samochodem do Chorwacji, możesz zostawić auto na parkingu strzeżonym w marinie. Koszt to 10 Euro na dzień.

SAMOLOTEM

Na nasze szkolenia dolecisz bezpośrednio z Warszawy LOT-em lub z Poznania i Krakowa Ryanairem. Oferujemy transfer lotnisko/marina, marina/lotnisko w cenie 30 Euro dla całej grupy w jedną stronę. Pomagamy w rezerwacji biletów lotniczych. Szczegółowe informacje uzyskasz od nas telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Szkolenie jest organizowane na jachcie Dufour 45 Pasja lub równoważnym

Terminarz kursów manewrowania jachtem morskim na silniku
Terminy kursówMiejsce szkoleniaCena (PLN)
23.04. – 30.04.2022Chorwacja, Zadar, Marina Tankerkomerc2395,-
30.04. – 07.05.2022Chorwacja, Zadar, Marina Tankerkomerc2395,-
07.05. – 14.05.2022Chorwacja, Zadar, Marina Tankerkomerc2495,-
14.05. – 21.05.2022Chorwacja, Zadar, Marina Tankerkomerc2495,-
21.05. – 28.05.2022Chorwacja, Zadar, Marina Tankerkomerc2495,-
Terminarz kursów manewrowania jachtem morskim na silniku
23.04. – 30.04.2022
Chorwacja, Zadar, Marina Tankerkomerc
2395,- PLN od osoby
30.04. – 07.05.2022
Chorwacja, Zadar, Marina Tankerkomerc
2395,- PLN od osoby
07.05. – 14.05.2022
Chorwacja, Zadar, Marina Tankerkomerc
2495,- PLN od osoby
14.05. – 21.05.2022
Chorwacja, Zadar, Marina Tankerkomerc
2495,- PLN od osoby
21.05. – 28.05.2022
Chorwacja, Zadar, Marina Tankerkomerc
2495,- PLN od osoby
 • zakwaterowanie na jachcie Dufour 45 s/y Pasja lub równoważnym w kabinie. W szkoleniu bierze udział max. 6 osób + kapitan. W mesie nikt nie śpi. Pozostaje wolna, jako część wspólna dla załogi, przez cały czas trwania szkolenia.
 • realizację programu szkolenia przez doświadczonego kapitana-instruktora;
 • opłaty portowe
 • sprzątanie końcowe
 • pościel
 • bezprzewodowy dostęp do internetu na pokładzie jachtu

ZAPYTAJ O SZKOLENIE

Po przesłaniu zapytania o udział w szkoleniu, skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia szczegółów i przedstawienia oferty.

 • +48 601 326 637

 • kontakt

  kontakt@yachtingmorski.pl