Rejsy w Chorwacji one way

Rejsy w Chorwacji one way to wyprawy, podczas których możesz doświadczyć różnorodności trzech archipelagów. Rejon Zadaru, Szybeniku i Splitu różnią się od siebie warunkami żeglarskimi, widokami, krajobrazem, ilością i różnorodnością wysp, a także obecnością ośrodków miejskich, architekturą i starożytnymi zabytkami. Inne porty zaokrętowania i wyokrętowania będą dla Ciebie korzystne jeśli planujesz dalsze zwiedzanie Chorwacji z lądu lub miałbyś ochotę połączyć dwa rejsy tygodniowe, w jeden dwutygodniowy. Trasy zostały dobrane tak, że idealnie łączą się z kolejnymi lub wcześniejszymi rejsami, a odwiedzane miejsca nie pokrywają się ze sobą. 14 dniowy rejs w Chorwacji to idealny okres wakacji na jachcie.

Możesz popłynąć na południe z Zadaru do Splitu lub na północ ze Splitu w kierunku Zadaru. Na trasie południowej przy sprzyjających warunkach będziemy intensywnie żeglować pomiędzy Kornatami i wyspą Vis. Postaramy się wykorzystać do maksimum wiejący z zachodu maestral, żeby szybko przepłynąć z wiatrem w rejon wysp Splitu. Głównymi atrakcjami turystycznymi trasy południowej jest park krajobrazowy zatoki Telascica, Kornaty, Błekitna Grota na wyspie Bisevo, oraz lawendowy Hvar. To wyspa niesamowitych widoków, niebezpiecznych dróg i bardzo dobrego wina. Trasa północna jest mniej wymagająca żeglarsko, ale spodziewaj się wielu przepłyniętych mil morskich pod wiejący przy stabilnej pogodzie w tym rejonie wiatr północno-zachodni. Będziemy osłonięci od fali z pełnego morza wyspami archipelagu miasta Szybenik. Dopłyniemy do chorwackiego cudu natury – wodospadów rzeki Krka oraz w okolice klifów wyspy Dugi Otok.

Trasy obu rejsów to mix wędrowania pomiędzy cichymi, spokojnymi miasteczkami i zatokami archipelagu Zadarskiego i turystycznie rozwiniętymi rejonami wokół Splitu. Rejsy w Chorwacji one way są idealne dla osób, które wybierają się do Chorwacji na jacht po raz pierwszy, dla doświadczonych załóg, oraz dla żeglarzy, którzy chcieliby w przyszłości czarterować samodzielnie jachty na Adriatyku. Długość tras rejsów to 160 mil morskich (kurs na południe) i 130 mil morskich (kurs na północ). W morzu spędzimy dziennie średnio około 6-10 godzin, w większości pod żaglami. Przy sprzyjających warunkach, konieczny będzie również jeden przelot nocny, podczas którego będziemy uczyć się światełek na morzu, rozpoznawania statków i latarni morskich.

Na rejsy w Chorwacji one way idealnym wariantem jest przyjazd autokarem, który niezależnie od portu zaokrętowania/wyokrętowania podjeżdża w okolice mariny. Jeśli masz zamiar podróżować do Chorwacji samochodem, oferujemy przestawienie auta do mariny docelowej, tak aby czekało na Ciebie w porcie wyokrętowania. O szczegóły zapytaj nas mailowo lub telefonicznie. Zapraszamy każdego niezależnie od doświadczenia żeglarskiego.

Terminarz rejsów w Chorwacji one way
Terminy rejsówTrasa rejsuCena (PLN)
24.08. – 31.08.2019Kurs na południe
Zadar-Sali-Bisevo-Komiża-Hvar-Vrboska-Solta-Split
2395,-
07.09. – 14.09.2019Kurs na północ
Split-Solta-Skradin-Żut-Kornaty-Sali-Iż-Zadar
2295,-
Cena rejsu zawiera:
 • zakwaterowanie na jachcie Dufour 45, s/y Pasja w kabinie. Na jachcie będzie zakwaterowanych max. 7 osób + kapitan. W mesie nikt nie śpi. Pozostaje wolna, jako część wspólna dla załogi, przez cały czas trwania rejsu.
 • opiekę doświadczonego kapitana –  opiekuna jednostki;
 • opłaty portowe
 • paliwo do jachtu
 • sprzątanie końcowe
 • pościel
 • bezprzewodowy dostęp do internetu na pokładzie jachtu
Cena rejsu nie zawiera:
 • składki na produkty żywnościowe kupowane w Chorwacji w wysokości 50 Euro od osoby. Składka jest płatna na ręce kapitana w momencie zaokrętowania, rozliczana jest po zakończeniu rejsu w dniu wyokrętowania; Załoga pokrywa koszty wyżywienia kapitana;
 • opłaty klimatycznej w wysokości 8 Euro od osoby;
 • kaucji zwrotnej za jacht w wysokości 50 Euro od osoby.
Ubezpieczenie turystyczne:

Zapewniamy ubezpieczenia turystyczne – polisy „Bezpieczne Podróże” firmy Signal Iduna:

 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże SREBRNY (KL 20000 Euro, NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN) – koszt ubezpieczenia – 25 PLN
 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże ZŁOTY (KL 40000 Euro, NNW 15000 PLN, OC 30000 Euro, BP 1000 PLN) – koszt ubezpieczenia – 45 PLN
 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże PLATYNOWY (KL 60000 Euro, NNW 30000 PLN, OC 60000 Euro, BP 2000 PLN) – koszt ubezpieczenia – 60 PLN

KL – koszty leczenia za granicą; NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków; OC – odpowiedzialność cywilna za szkody wyrządzone na innych osobach; BP – bagaż podróżny;

Wszystkie ubezpieczenia zawierają ryzyko związane z rekreacyjnym uprawianiem żeglarstwa morskiego.

Transport:
 • dla chętnych zapewniamy transport komfortowym autokarem na trasie Polska – Chorwacja – Polska w cenie 425 PLN od osoby;
 • organizujemy transport marina-lotnisko-marina w Splicie lub Zadarze – cena jest uzależniona od ilości osób;
 • w przypadku rejsów „one way” dla osób, które przyjeżdżają do Chorwacji samochodem lub przylatują samolotem pomagamy w przestawieniu samochodów do mariny docelowej lub transporcie na lotnisko.
Zniżki i promocje:
 • stali klienci – zniżka 5%;
 • rezerwacja całego jachtu – cena ustalana indywidualnie
Warunki płatności:

I rata w wysokości 30% ceny rejsu płatna w momencie rezerwacji miejsca, pozostała kwota na miesiąc przed terminem rozpoczęcia rejsu.

Rejs organizowany jest na jachcie Dufour 45 s/y Pasja

Mapka trasy „rejsy w Chorwacji one way – kurs na południe”

Mapka trasy „rejsy w Chorwacji one way – kurs na północ”

ZAPYTAJ O REJS W CHORWACJI

W celu rezerwacji miejsca na rejsie lub uzyskania szczegółowych informacji bardzo prosimy o wypełnienie powyższego formularza i wysłanie go do nas. Pracownik naszej firmy skontaktuje się z Państwem, aby dokończyć procedurę rezerwacji.

 • +48 601 326 637

 • kontakt

  kontakt@yachtingmorski.pl