Perły północnego Adriatyku

Wyspy Kvarneru i Dalmacji północnej to raj dla miłośników żeglarstwa. Panujące tu dobre warunki wiatrowe, sprzyjają żegludze, a różnorodność odwiedzanych wysp umożliwia poznawanie Chorwacji z każdej możliwej strony: przyrodniczej, miejskiej i kulinarnej. Rejon ten zamieszkuje największa w Chorwacji populacja delfinów, które często umilają żeglarzom czas spędzony na jachcie.

Rejs rozpoczynamy i kończymy w Zadarze, jednej z pereł Adriatyku, mieście zwanym „małym chorwackim Rzymem“. Miasto jest zwrócone ku morzu i osłonięte od wpływu silnych wiatrów i wysokich fal przez wiele okolicznych wysp i wysepek. Spacerując po zadarskiej promenadzie, możesz godzinami wsłuchiwać się w melodię morskich organów i zachwycać się zachodami słońca, które według Alfreda Hitchcocka, należą do najpiękniejszych na świecie.

W trakcie rejsu zdobędziemy Silbę –  rajską wyspę, położoną na skraju Dalmacji. Kolor morza wokół niej jest taki sam jak na Karaibach. Spotkasz się tu z ciszą, spokojem, brakiem samochodów (na wyspie nie ma ulic). Silba oferuje fantastyczną kuchnię śródziemnomorską. Zawiniemy także do Rabu – miasta muzeum, z dominującymi nad zabudową czterema wieżami. Zwiedzając jego ulice zasłuchasz się w lokalnej muzyce i poczujesz magiczny klimat tegp miejsca. Spacer po sąsiadującym ze starówką parku, uważanym za jeden z najlepszych parków wschodniego wybrzeża Adriatyku, będzie dla Ciebie znakomitym relaksem. Wyspy Premuda i Ist oczarują Cię swoja prostotą. Uciekniesz od zgiełku cywilizowanego świata, po to by móc rozkoszować się piaszczystą plażą Sakarun, na której serwują najlepsze małże w tej części Chorwacji.

Trasa rejsu jest wędrówką pomiędzy cichymi i spokojnymi zatokami archipelagu Kvarneru i perłami północnego Adriatyku, takimi jak Rab i Mali Losinj. Jest idealna dla osób, które chcą uciec od cywilizacyjnego zgiełku, szukają ciszy, spokoju i bezstresowego wypoczynku. Rejs po wyspach Kvarneru bedzie odpowiedni dla wszystkich: osób bez doświadczenia żeglarskiego, początkujących, a także doświadczonych żeglarzy morskich.

Długość trasy rejsu to około 150 mil morskich. W morzu spędzimy dziennie około 6-9 godzin, w większości pod żaglami. Bliskość Velebitu powoduje, że  charakterystyczne w tym rejonie jest występowanie lekkiej bory w ciągu nocy, która gaśnie około godziny 0900 – 1000 rano. Można ją wykorzystać z samego rana do przepłynięcia przy dobrym wietrze na śniadanie do zatoki sąsiedniej wyspy. W ciągu dnia przy stabilnej pogodzie wieje maestral. Rejs po wyspach Kvarneru będzie idealnym wyborem, jeśli poznałeś już Dalmację i chciałbyś zasmakować trochę innej Chorwacji.

Terminarz rejsów "Perły północnego Adriatyku"
Terminy rejsówTrasa rejsuCena (PLN)
11.05. – 18.05.2019Zadar-Silba-Rab-Losinj-Premuda-Ist-Sakarun-Zadar1745,-
22.06. – 29.06.2019Zadar-Silba-Rab-Losinj-Premuda-Ist-Sakarun-Zadar2295,-
13.07. – 20.07.2019Zadar-Silba-Rab-Losinj-Premuda-Ist-Sakarun-Zadar2395,-
Cena rejsu zawiera:
 • zakwaterowanie na jachcie Dufour 45, s/y Pasja w kabinie. Na jachcie będzie zakwaterowanych max. 7 osób + kapitan. W mesie nikt nie śpi. Pozostaje wolna, jako część wspólna dla załogi, przez cały czas trwania rejsu.
 • opiekę doświadczonego kapitana –  opiekuna jednostki;
 • opłaty portowe
 • paliwo do jachtu
 • sprzątanie końcowe
 • pościel
 • bezprzewodowy dostęp do internetu na pokładzie jachtu
Cena rejsu nie zawiera:
 • składki na produkty żywnościowe kupowane w Chorwacji w wysokości 50 Euro od osoby. Składka jest płatna na ręce kapitana w momencie zaokrętowania, rozliczana jest po zakończeniu rejsu w dniu wyokrętowania; Załoga pokrywa koszty wyżywienia kapitana;
 • opłaty klimatycznej za pobyt na jachcie – 8 Euro od osoby;
 • kaucji zwrotnej za jacht w wysokości 50 Euro od osoby.
Ubezpieczenie turystyczne:

Ubezpieczenia turystyczne – polisy „Bezpieczne Podróże” firmy Signal Iduna:

 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże SREBRNY (KL 20000 Euro, NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN) – koszt ubezpieczenia – 25 PLN
 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże ZŁOTY (KL 40000 Euro, NNW 15000 PLN, OC 30000 Euro, BP 1000 PLN) – koszt ubezpieczenia – 45 PLN
 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże PLATYNOWY (KL 60000 Euro, NNW 30000 PLN, OC 60000 Euro, BP 2000 PLN) – koszt ubezpieczenia – 60 PLN

KL – koszty leczenia za granicą; NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków; OC – odpowiedzialność cywilna za szkody wyrządzone na innych osobach; BP – bagaż podróżny;

Wszystkie ubezpieczenia zawierają ryzyko związane z rekreacyjnym uprawianiem żeglarstwa morskiego.

Transport:
 • dla chętnych zapewniamy transport komfortowym autokarem na trasie Polska – Chorwacja – Polska w cenie 425 PLN od osoby;
 • organizujemy transport marina-lotnisko-marina w Splicie lub Zadarze – cena jest uzależniona od ilości osób;
 • w przypadku rejsów „one way” dla osób, które przyjeżdżają do Chorwacji samochodem lub przylatują samolotem pomagamy w przestawieniu samochodów do mariny docelowej lub transporcie na lotnisko.
Zniżki i promocje:
 • stali klienci – zniżka 5%;
 • rezerwacja całego jachtu – cena ustalana indywidualnie
Warunki płatności:

I rata w wysokości 30% ceny rejsu płatna w momencie rezerwacji miejsca, pozostała kwota na miesiąc przed terminem rozpoczęcia rejsu.

Rejs organizowany jest na jachcie Dufour 45 s/y Pasja

Mapka trasy rejsu „Perły północnego Adriatyku”

ZAPYTAJ O REJS W CHORWACJI

W celu rezerwacji miejsca na rejsie lub uzyskania szczegółowych informacji bardzo prosimy o wypełnienie powyższego formularza i wysłanie go do nas. Pracownik naszej firmy skontaktuje się z Państwem, aby dokończyć procedurę rezerwacji.

 • +48 601 326 637

 • kontakt

  kontakt@yachtingmorski.pl