Parki krajobrazowe Dalmacji

Parki krajobrazowe Dalmacji to propozycja rejsu dla miłośników przyrody i spokojnego żeglowania pomiędzy najpiękniejszymi wyspami archipelagu Zadarskiego i Szybenickiego. Połączenie sporej dawki żeglarstwa, częstych kąpieli w morzu, fantastycznych widoków i wyśmienitej kuchni śródziemnomorskiej gwarantuje udane wakacje na jachcie w Chorwacji.

Rejs rozpoczynamy i kończymy w Zadarze, jednej z pereł Adriatyku, mieście zwanym „małym chorwackim Rzymem“. Miasto jest zwrócone ku morzu i osłonięte od wpływu silnych wiatrów i wysokich fal przez wiele okolicznych wysp i wysepek. Spacerując po zadarskiej promenadzie, możesz godzinami wsłuchiwać się w melodię morskich organów i zachwycać się zachodami słońca, które według Alfreda Hitchcocka, należą do najpiękniejszych na świecie.

Dalmacja obfituje w ciekawe i różnorodne przyrodniczo rejony. Podczas rejsu znajdziesz się na najwyższych klifach Chorwacji, na wyspie Dugi Otok. Wyrastające z morza na wysokość 160 m skały, stanowią piękny punkt widokowy, z którego możesz zobaczyć wszystkie okoliczne wyspy, a przy dobrej pogodzie nawet wybrzeże Włoch. Często można podziwiać bawiące się pod samymi klifami delfiny, a widok białych żagli, na tle otaczającego błękitu zapiera dech w piersiach. Wykąpiesz się także w słonym jeziorze, z wodą o temperaturze około 30 stopni  Celsjusza. Wyróżniające się swoją surowością, dziesiątki porozrzucanych, małych wysepek, osłoniętych od dużej fali z pełnego morza, stanowią świetny cel żeglarskiej turystyki. Znajdziesz tu nieskazitelnie czyste morze i bogactwo fauny i flory Adriatyku. Obowiązkowym punktem programu jest też spacer wśród bujnej roślinności terenów przy wodospadach rzeki Krka, chorwackiego cudu natury  i wyśmienita kolacja z ryb i owoców morza w nieopodal położonym miasteczku Skradin.

Żeglując w kierunku wodospadów rzeki Krka, nie sposób ominąć Szybenika, miasta z zabytkową starówką, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO oraz jednym z najcenniejszych kościołów w kraju, katedrą św. Jakuba. Spacer wąskimi, zacienionymi uliczkami miasta i „kratka kava” na promenadzie, sprawią, że poczujesz się jak prawdziwy mieszkaniec Dalmacji.

Trasa rejsu jest idealnym połączeniem miejsc typowo turystycznych, które powinieneś zobaczyć, przyjeżdżając do Chorwacji po raz pierwszy, oraz wysp, które są położone z dala od szlaku turystycznego. Nieduże odległości pomiędzy portami i zatokami, małe zafalowanie i stabilna pogoda, ułatwiają planowanie trasy rejsu i unikanie ciężkich warunków na morzu. Rejs polecany osobom bez doświadczenia żeglarskiego, początkującym żeglarzom oraz rodzinom z dziećmi.

Długość trasy rejsu to około 160 mil morskich. W morzu spędzimy dziennie około 6-9 godzin, w większości pod żaglami. W tym rejonie typowy dla Dalmacji wiatr dobrej pogody – maestral, zaczyna wiać bardzo wcześnie w ciągu dnia i idealnie nadaje się do żeglugi turystycznej, przyjemnościowej. Rejs w kierunku wodospadów Krka będzie świetnym wyborem, jeśli odwiedzasz ten rejon Chorwacji po raz pierwszy w życiu i chciałbyś zobaczyć główne atrakcje turystyczne jakie oferuje Dalmacja Północna.

Terminarz rejsów "Parki krajobrazowe Dalmacji"
Terminy rejsówTrasa rejsuCena (PLN)
27.04. – 04.05.2019Zadar-Sali-Kornaty-Skradin-Sibenik-Murter-Żut-Zadar1995,-
18.05. – 25.05.2019Zadar-Sali-Kornaty-Skradin-Sibenik-Murter-Żut-Zadar1895,-
01.06. – 08.06.2019Zadar-Sali-Kornaty-Skradin-Sibenik-Murter-Żut-Zadar1995,-
15.06. – 22.06.2019Zadar-Sali-Kornaty-Skradin-Sibenik-Murter-Żut-Zadar2195,-
06.07. – 13.07.2019Zadar-Sali-Kornaty-Skradin-Sibenik-Murter-Żut-Zadar2395,-
27.07. – 03.08.2019Zadar-Sali-Kornaty-Skradin-Sibenik-Murter-Żut-Zadar2395,-
21.09. – 28.09.2019Zadar-Sali-Kornaty-Skradin-Sibenik-Murter-Żut-Zadar1995,-
05.10. – 12.10.2019Zadar-Sali-Kornaty-Skradin-Sibenik-Murter-Żut-Zadar1745,-
Cena rejsu zawiera:
 • zakwaterowanie na jachcie Dufour 45, s/y Pasja w kabinie. Na jachcie będzie zakwaterowanych max. 7 osób + kapitan. W mesie nikt nie śpi. Pozostaje wolna, jako część wspólna dla załogi, przez cały czas trwania rejsu.
 • opiekę doświadczonego kapitana –  opiekuna jednostki;
 • opłaty portowe
 • paliwo do jachtu
 • sprzątanie końcowe
 • pościel
 • bezprzewodowy dostęp do internetu na pokładzie jachtu
Cena rejsu nie zawiera:
 • składki na produkty żywnościowe kupowane w Chorwacji w wysokości 50 Euro od osoby. Składka jest płatna na ręce kapitana w momencie zaokrętowania, rozliczana jest po zakończeniu rejsu w dniu wyokrętowania; Załoga pokrywa koszty wyżywienia kapitana;
 • opłaty klimatycznej w wysokości 8 Euro od osoby;
 • kaucji zwrotnej za jacht w wysokości 50 Euro od osoby.
Ubezpieczenie turystyczne:

Zapewniamy ubezpieczenia turystyczne – polisy „Bezpieczne Podróże” firmy Signal Iduna:

 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże SREBRNY (KL 20000 Euro, NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN) – koszt ubezpieczenia – 25 PLN
 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże ZŁOTY (KL 40000 Euro, NNW 15000 PLN, OC 30000 Euro, BP 1000 PLN) – koszt ubezpieczenia – 45 PLN
 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże PLATYNOWY (KL 60000 Euro, NNW 30000 PLN, OC 60000 Euro, BP 2000 PLN) – koszt ubezpieczenia – 60 PLN

KL – koszty leczenia za granicą; NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków; OC – odpowiedzialność cywilna za szkody wyrządzone na innych osobach; BP – bagaż podróżny;

Wszystkie ubezpieczenia zawierają ryzyko związane z rekreacyjnym uprawianiem żeglarstwa morskiego.

Transport:
 • dla chętnych zapewniamy transport komfortowym autokarem na trasie Polska – Chorwacja – Polska w cenie 425 PLN od osoby;
 • organizujemy transport marina-lotnisko-marina w Splicie lub Zadarze – cena jest uzależniona od ilości osób;
 • w przypadku rejsów „one way” dla osób, które przyjeżdżają do Chorwacji samochodem lub przylatują samolotem pomagamy w przestawieniu samochodów do mariny docelowej lub transporcie na lotnisko.
Zniżki i promocje:
 • stali klienci – zniżka 5%;
 • rezerwacja całego jachtu – cena ustalana indywidualnie
Warunki płatności:

I rata w wysokości 30% ceny rejsu płatna w momencie rezerwacji miejsca, pozostała kwota na miesiąc przed terminem rozpoczęcia rejsu.

Rejs organizowany jest na jachcie Dufour 45 s/y Pasja

Mapka trasy rejsu „Parki krajobrazowe Dalmacji”

ZAPYTAJ O REJS W CHORWACJI

W celu rezerwacji miejsca na rejsie lub uzyskania szczegółowych informacji bardzo prosimy o wypełnienie powyższego formularza i wysłanie go do nas. Pracownik naszej firmy skontaktuje się z Państwem, aby dokończyć procedurę rezerwacji.

 • +48 601 326 637

 • kontakt

  kontakt@yachtingmorski.pl