Mini rejsy w Chorwacji dla zapracowanych (4-dniowe dostosowane do taniego lotu Berlin-Zadar)

Krótkie 4-dniowe wyprawy na jacht do Chorwacji (przedłużone weekendy) będą świetną alternatywą dla naszych 7-dniowych rejsów z Pasją, jeśli nie możesz wygospodarować długiego urlopu. Jeżeli nigdy nie miałeś okazji zaznać życia na jachcie, to wspaniała okazja by zasmakować żeglarstwa morskiego. Jeśli jesteś skipperem, który stawia pierwsze kroki w samodzielnym prowadzeniu jachtów w Chorwacji, taki rejs to idealna szansa by poznać akwen i zdobyć wiele przydatnych informacji, które bardzo chętnie przekaże Ci nasz profesjonalny kapitan. Z pewnością uzupełnisz wiedzę i lepiej przygotujesz się do swojego rejsu. Odkryj z nami uroki wiosennej i jesiennej Chorwacji – spokój, małą liczbę turystów, niezatłoczone porty i kotwicowiska, idealną pogodę do spacerów po wyspach i bardzo dobre warunki żeglarskie.

Mini rejsy w Chorwacji to kompletna propozycja Twojego wypoczynku na jachcie w Chorwacji, łącznie z wyżywieniem i innymi kosztami związanymi z żeglugą. Są bezpośrednio dopasowane do tanich lotów z Berlina linią lotniczą Ryanair. Rejsy rozpoczynają się w czwartki, tuż po przylocie do Zadaru i kończą w niedzielę wieczorem. Samolot powrotny wylatuje w poniedziałki rano. Kwaterujesz się na jacht, który przygotowany jest do natychmiastowego wypłynięcia z portu, czysty i zaprowiantowany w świeże produkty żywnościowe, owoce, warzywa i napoje. Śniadania i lunche przygotowuje załoga wspólnymi siłami, ze świeżych produktów kupionych przez nas przed rejsem. Kolacje są tak skomponowane, abyś mógł spróbować specjałów kulinarnych tego rejonu Chorwacji – ryb i owoców morza. Miłym dodatkiem do kulinarnego aspektu rejsu będzie specjalność naszego kapitana – kalmary adriatyckie przygotowywane wg jego tajnej receptury.

Przygodę na jachcie rozpoczynasz i kończysz w Zadarze, jednej z pereł Adriatyku, mieście zwanym „małym chorwackim Rzymem“. Miasto jest zwrócone ku morzu i osłonięte od wpływu silnych wiatrów i wysokich fal przez wiele okolicznych wysp i wysepek. Spacerując po zadarskiej promenadzie, możesz godzinami wsłuchiwać się w melodię morskich organów i zachwycać się zachodami słońca, które według Alfreda Hitchcocka, należą do najpiękniejszych na świecie. W trakcie rejsów odwiedzimy wyspy, na których nie ma ulic i samochodów – Kornaty, Żut, Prvić. Spróbujemy kawy w knajpce położonej gdzieś na końcu świata, wybierzemy się na spacer wśród gajów oliwnych, podziwiając dziewiczą przyrodę Chorwacji z klifów wyspy Dugi Otok. Dopłyniemy także, do jednego z najpiękniejszych miejsc w Chorwacji, wodospadów rzeki Krka – miejsca szczególnie pięknego wiosną, gdy nie ma wielu turystów, a stan wody w rzece jest wysoki.

Stawiamy przede wszystkim na jakość, komfort i kulturę żeglowania, dużą ilość pływania na żaglach, odwiedzanie miejsc, do których nie możesz dostać się samochodem i wspaniałe jedzenie śródziemnomorskie. Bierzemy na siebie cały ciężar organizacji wyjazdu, tak abyś mógł wykorzystać czas podczas rejsu do maksimum. Zapraszamy wszystkich niezależnie od doświadczenia żeglarskiego.

Terminarz mini rejsów w Chorwacji dla zapracowanych
Terminy rejsówTrasa rejsuCena (PLN)
29.03. – 02.04.2018Zadar – Iż – Sali – Kornaty – Żut – Zadar 1295,-
05.04. – 09.04.2018Zadar – Iż – Sali – Kornaty – Żut – Zadar1295,-
12.04. – 16.04.2018Zadar – Iż – Sali – Kornaty – Żut – Zadar1295,-
19.04. – 23.04.2018Zadar – Iż – Sali – Kornaty – Żut – Zadar1295,-
04.10. – 08.10.2018Zadar – Iż – Sali – Kornaty – Żut – Zadar1395,-
11.10. – 15.10.2018Zadar – Iż – Sali – Kornaty – Żut – Zadar1395,-
18.10. – 22.10.2018Zadar – Iż – Sali – Kornaty – Żut – Zadar1395,-
Cena rejsu zawiera:
 • zakwaterowanie na jachcie Dufour 45, s/y Pasja w kabinie. Na jachcie będzie zakwaterowanych max. 7 osób + kapitan. W mesie nikt nie śpi. Pozostaje wolna, jako część wspólna dla załogi, przez cały czas trwania rejsu.
 • wyżywienie – śniadania i lunche na jachcie; przygotowuje załoga wspólnymi siłami ze świeżych produktów kupionych przez organizatora; dwie kolacje kapitańskie – kalmary i grillowana jagnięcina.
 • opiekę doświadczonego kapitana –  opiekuna jednostki;
 • opłaty portowe
 • paliwo do jachtu
 • sprzątanie końcowe
 • pościel
 • bezprzewodowy dostęp do internetu na pokładzie jachtu
Cena rejsu nie zawiera:
 • dwóch kolacji w lokalnych restauracjach na trasie rejsu – uczty rybnej i pieczonej ośmiornicy (koszt 50-65 Euro od osoby); załoga żywi kapitana;
 • kaucji zwrotnej za jacht w wysokości 50 Euro od osoby;
 • opłaty klimatycznej w wysokości 4 Euro od osoby;
 • dojazdu/dolotu do Chorwacji;
Ubezpieczenie turystyczne:

Zapewniamy ubezpieczenia turystyczne – polisy „Bezpieczne Podróże” firmy Signal Iduna:

 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże SREBRNY (KL 20000 Euro, NNW 15000 PLN) – koszt ubezpieczenia – 29 PLN
 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże ZŁOTY (KL 30000 Euro, NNW 15000 PLN, OC 30000 Euro, BP 1000 PLN) – koszt ubezpieczenia – 55 PLN
 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże PLATYNOWY (KL 40000 Euro, NNW 30000 PLN, OC 30000 Euro, BP 2000 PLN) – koszt ubezpieczenia – 79 PLN

KL – koszty leczenia za granicą; NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków; OC – odpowiedzialność cywilna za szkody wyrządzone na innych osobach; BP – bagaż podróżny;

Wszystkie ubezpieczenia zawierają ryzyko związane z rekreacyjnym uprawianiem żeglarstwa morskiego.

Warunki płatności:

I rata w wysokości 30% ceny rejsu od osoby płatna w momencie rezerwacji miejsca, pozostała kwota na miesiąc przed terminem rozpoczęcia rejsu.

Opcje dodatkowe
 • przy rezerwacjach grupowych, istnieje możliwość zorganizowania 7 dniowego rejsu (czwartek-czwartek lub poniedziałek-poniedziałek) dopasowanego do lotów Ryanair na trasie Berlin-Zadar; o szczegóły zapytaj telefonicznie lub mailowo.

Wyżywienie na mini rejsach w Chorwacji

Na krótkich rejsach w Chorwacji wyżywienie na jachcie (śniadania i lunche) otrzymujesz od nas w cenie wyprawy. Dodatkowo nasz kapitan zapewnia kolację z kalmarów adriatyckich oraz grillowaną jagnięcinę. Pozostałe dwa wieczorne posiłki w lokalnych restauracjach – uczta rybna oraz pieczona ośmiornica to koszt około 25 Euro za jedną kolację od osoby.

Przykładamy dużą wagę do jakości wyżywienia na pokładzie Pasji, gdyż uważamy, że dobre jedzenie to jeden z najważniejszych elementów udanego rejsu morskiego i dobrego wypoczynku. Posiłki przygotowywane są wspólnie przez załogę w wachtach, ze świeżych produktów, kupowanych na bieżąco podczas rejsu. Zakupy robimy w sklepach, na targach rybnych i warzywno-owocowych, a także korzystamy ze sprawdzonych źródeł – znajomych lokalnych rybaków, którzy zaopatrują nas w kalmary, ośmiornice, ryby i inne owoce morza. Na Pasji masz okazję poznać smak adriatyckiego kalmara przyrządzanego na różne sposoby przez naszego kapitana, a także wziąć udział w klimatycznej kolacji rybnej serwowanej prosto z grilla, podczas postoju jachtu, w jednej z urokliwych zatok. Dominuje lekka kuchnia śródziemnomorska, oparta na rybach, owocach morza, wyśmienitych serach kozich, owczych i chorwackiej oliwie z oliwek. Dzięki bardzo dobrej znajomości akwenu i języka chorwackiego, wiemy także gdzie na trasie rejsu zjeść w lokalnych konobach wyśmienite posiłki w przystępnych cenach.

Zakwaterowanie

Zależy nam na tym, żeby na Pasji, każdy czuł się wyjątkowo, komfortowo i dobrze wypoczywał. Maksymalna liczba osób, które okrętujemy na jachcie, w czterech kabinach, to 7 + kapitan. Dzięki temu, każdy ma własną koję w kajucie i swoją prywatną przestrzeń. W mesie nikt nie śpi. Pozostaje ona wolna przez cały czas trwania rejsu, jako pomieszczenie wspólne załogi. Takie zagospodarowanie przestrzeni jachtowej gwarantuje wygodę dla wszystkich uczestników, zarówno przy wspólnych posiłkach w mesie, jak i podczas przebywania w kokpicie jachtu.

Dojazd do Chorwacji

Samolotem

Mini rejsy w Chorwacji dla zapracowanych zaprojektowaliśmy tak, abyś mógł do Zadaru łatwo i tanio dostać się samolotem z Berlina. Ryanair oferuje loty do Zadaru (czwartek-poniedziałek) w cenie już od 50 Euro w dwie strony.  Szczegółowe informacje uzyskasz od nas telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. W zależności od tego, z której części Polski jesteś, do Berlina na lotnisko Schonefeld łatwo dostaniesz się Polskim Busem lub pociągiem PKP.

Samochodem

Dojeżdżając samochodem do Chorwacji, możesz zostawić auto na parkingu strzeżonym w marinie. Koszt to 8 Euro/60 kun na dzień.

Jak przygotować się do rejsu w Chorwacji ?

Wyjazd na rejs morski w Chorwacji różni się w sposób zasadniczy od innego wyjazdu na łono natury np. pod namiot, na wędrówkę, czy na rejs mazurski. Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik – 10 rzeczy, do spakowania na rejs morski do Chorwacji. Te ważne informacje pomogą Ci, cieszyć się w pełni żeglarskim wypoczynkiem na pokładzie Pasji. Zobacz także nasze 7-dniowe rejsy w Chorwacji z Pasją oraz 14-dniowe rejsy stażowe do Dubrownika.

Rejs organizowany jest na jachcie Dufour 45 s/y Pasja

Mapka trasy mini rejsu w Chorwacji dla zapracowanych

Szczegółowy program rejsu

CZWARTEK
 • przylot do Zadaru;
 • zaokrętowanie;
 • zapoznanie z jachtem i środkami bezpieczeństwa;
 • rejs na wyspę Iż – 16 mil morskich;
 • kolacja z grillowanych dorad i okoni morskich z przystawkami.
PIĄTEK
 • poranna kawa i zwiedzanie wyspy Iż;
 • rejs w kierunku miasteczka Sali na wyspie Dugi Otok – 10 mil morskich;
 • spacer po parku krajobrazowym zatoki Telascica;
 • kolacja kapitańska na jachcie z adriatyckich kalmarów;
SOBOTA
 • rejs przez archipelag Kornatów w kierunku wyspy Żut – 30 mil morskich;
 • postój na kawę w knajpce na końcu świata;
 • kolacja z pieczonej ośmiornicy.
NIEDZIELA
 • poranny spacer wśród gajów oliwnych na szczyt wyspy Żut;
 • rejs w kierunku Zadaru – 24 mile morskie;
 • kolacja kapitańska na jachcie z grillowanej jagnięciny;
 • zwiedzanie Zadaru, wieczór pożegnalny;
PONIEDZIAŁEK
 • wyokrętowanie;
 • wylot z Zadaru.

ZAPYTAJ O REJS

W celu uzyskania szczegółowych informacji bardzo prosimy o wypełnienie powyższego formularza i wysłanie go do nas. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić szczegóły i przedstawić naszą ofertę.

 • +48 601 326 637

 • kontakt

  kontakt@yachtingmorski.pl