Manewrowanie jachtem morskim na silniku

Masz ochotę wyczarterować jacht i zorganizować swój pierwszy rejs morski, a manewry portowe sprawiają Ci trudność i nie czujesz się w nich pewnie? Chorwackie porty wydają Ci się zbyt ciasne, żeby w nich przycumować jacht? Pozbądź się stresu związanego z manewrowaniem w zatłoczonej marinie. Prowadź jacht pewnie, zdecydowanie, wprowadzając dobrą atmosferę w załodze spokojem i opanowaniem sytuacji. Zapraszamy Cię do Zadaru na jedyne w swoim rodzaju 4-dniowe (przedłużony weekend) szkolenie manewrowe na dużym jachcie morskim, szlifujące umiejętności manewrowania jachtem w porcie.

Czego się nauczysz?

 • bezstresowego podejścia i odejścia (rufą, dziobem, burtą) od nabrzeża w każdych warunkach (wiatr boczny, dopychający, odpychający);
 • manewrowania w jednym z najciaśniejszych portów Chorwacji – marinie Zadar;
 • pracy na cumach i szpringach;
 • zacieśniania cyrkulacji na silniku;
 • wykorzystania efektu bocznego śruby do pomocy przy manewrach portowych;
 • trików, które pomogą Ci samodzielnie przycumować do nabrzeża duży jacht morski;
 • sposobów, dzięki którym szybko wyszkolisz niedoświadczoną załogę, po to by była dla Ciebie przydatna w manewrach portowych;

Kurs ma charakter warsztatów manewrowania dużym jachtem morskim. Niezależnie od powyższych bezpośrednich korzyści ze szkolenia, zdobędziesz wiedzę i umiejętności przydatne w żeglowaniu w Chorwacji, opracowywaniu trasy rejsu, przejmowania jachtu od armatora, a w rozmowach z naszym instruktorem znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania i wątpliwości przed swoim pierwszym samodzielnym prowadzeniem jachtu morskiego. Szkolenie z manewrowania jachtem morskim na silniku jest przewidziane dla załóg max. sześcioosobowych. Będzie intensywnie – każdego dnia około 9-10 godzin manewrowania z przerwą na lunch. Zależy nam na tym, żebyś spędził odpowiednią ilość czasu za sterem w celu nauki i utrwalenia dobrych nawyków w manewrowaniu jachtem. Szkolenie ma charakter praktyczny, tzn. że teoretyzujemy tylko w zakresie niezbędnym do bezpiecznego i poprawnego wykonywania manewrów. Po ukończeniu kursu każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający umiejętności manewrowania dużym jachtem  w porcie.

Nasze szkolenia to kompletna propozycja zdobywania doświadczenia na jachcie w Chorwacji, łącznie z wyżywieniem i innymi kosztami związanymi z żeglugą. Są bezpośrednio dopasowane do tanich lotów z Berlina linią lotniczą Ryanair. Rozpoczynają się w czwartki, tuż po przylocie do Zadaru i kończą w niedzielę wieczorem. Samolot powrotny wylatuje w poniedziałki rano. Kwaterujesz się na jacht, czysty i zaprowiantowany w świeże produkty żywnościowe, owoce, warzywa i napoje. Śniadania przygotowuje załoga wspólnymi siłami, ze świeżych produktów kupionych przez nas przed rejsem. Ze względu na maksymalne wykorzystanie czasu na szkolenie, lunche i kolacje są zamawiane przez naszego instruktora w lokalnych restauracjach. Dzięki temu będziesz mógł skosztować specjałów kulinarnych tego rejonu Chorwacji – ryb i owoców morza.

Dla kogo?

Kurs jest idealny dla Ciebie, jeśli masz doświadczenie żeglarskie – śródlądowe lub morskie i chciałbyś doskonalić umiejętności manewrowania dużym jachtem morskim na silniku:

 • nie posiadasz patentu, ale pływasz od dziecka różnymi jachtami;
 • posiadasz patent żeglarza jachtowego i duże doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu jachtów po jeziorach;
 • zrobiłeś kurs na Voditelj Brodice kat. B, ISSA Inshore Skipper i chciałbyś nauczyć się więcej przed swoim pierwszym czarterem;
 • masz patent Jachtowego Sternika Morskiego i chciałbyś doskonalić umiejętności w manewrowaniu jachtem morskim;
 • prowadziłeś samodzielnie jachty morskie, ale miałeś długą przerwę w żeglowaniu i chciałbyś odświeżyć swoje umiejętności.

Dojazd na kurs do Chorwacji

Samolotem

Kursy manewrowania jachtem morskim na silniku zaprojektowaliśmy tak, abyś mógł do Zadaru łatwo i tanio dostać się samolotem z Berlina. Ryanair oferuje loty do Zadaru (czwartek-poniedziałek) w cenie już od 50 Euro w dwie strony.  Szczegółowe informacje uzyskasz od nas telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. W zależności od tego, z której części Polski jesteś, do Berlina na lotnisko Schonefeld łatwo dostaniesz się Polskim Busem lub pociągiem PKP.

Samochodem

Dojeżdżając samochodem do Chorwacji, możesz zostawić auto na parkingu strzeżonym w marinie. Koszt to 8 Euro/60 kun na dzień.

Po ukończeniu szkolenia

Możesz skorzystać z naszego doświadczenia w organizacji rejsów oraz czarterowaniu jachtów i wypożyczyć jacht w Chorwacji lub w innym miejscu na całym świecie za naszym pośrednictwem. Pomożemy Ci w przygotowaniu rejsu i logistyce. Odpowiemy na wszystkie pytania związane z czarterem i przebiegiem Twojego rejsu, doradzimy miejsca, do których warto dopłynąć i restauracje, w których spróbujesz dobrych ryb i owoców morza w przystępnych cenach. Dla uczestników kursu manewrowania jachtem oferujemy dodatkowy rabat w wysokości 5% na wypożyczenie jachtu. Zobacz naszą ofertę czarteru jachtów.

Zapraszamy Cię także do dołączenia do naszej flotylli jachtów w Chorwacji. To doskonała okazja aby wypróbować swoje umiejętności prowadzenia jachtu w kontrolowanych warunkach.

Szkolenie jest organizowane na jachcie Dufour 45 Pasja lub równoważnym

Terminarz kursów manewrowania jachtem morskim na silniku
Terminy kursówMiejsceCena (PLN)
29.03. – 02.04.2018Chorwacja, Zadar, Marina Tankerkomerc1495,-
05.04. – 09.04.2018Chorwacja, Zadar, Marina Tankerkomerc1495,-
12.04. – 16.04.2018Chorwacja, Zadar, Marina Tankerkomerc 1495,-
19.04. – 23.04.2018Chorwacja, Zadar, Marina Tankerkomerc 1495,-
04.10. – 08.10.2018Chorwacja, Zadar, Marina Tankerkomerc 1595,-
11.10. – 15.10.2018Chorwacja, Zadar, Marina Tankerkomerc 1595,-
18.10. – 22.10.2018Chorwacja, Zadar, Marina Tankerkomerc 1595,-
Cena kursu zawiera:
 • zakwaterowanie na jachcie Dufour 45 s/y Pasja lub równoważnym w kabinie. Na jachcie będzie zakwaterowanych max. 6 osób + kapitan. W mesie nikt nie śpi. Pozostaje wolna, jako część wspólna dla załogi, przez cały czas trwania szkolenia.
 • wyżywienie – śniadania na jachcie; przygotowuje załoga wspólnymi siłami ze świeżych produktów kupionych przez organizatora;
 • realizację programu szkolenia przez doświadczonego kapitana-instruktora;
 • opłaty portowe
 • paliwo do jachtu
 • sprzątanie końcowe
 • pościel
 • bezprzewodowy dostęp do internetu na pokładzie jachtu
Cena kursu nie zawiera:
 • lunchy i kolacji w lokalnej restauracji  – około 80 PLN od osoby/dzień.
 • opłaty klimatycznej w wysokości 1 Euro od osoby na dzień;
 • kaucji zwrotnej za jacht w wysokości 50 Euro od osoby;
 • dojazdu/dolotu do Chorwacji;
Ubezpieczenie turystyczne:

Zapewniamy ubezpieczenia turystyczne – polisy „Bezpieczne Podróże” firmy Signal Iduna:

 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże SREBRNY (KL 20000 Euro, NNW 15000 PLN) – koszt ubezpieczenia – 29 PLN
 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże ZŁOTY (KL 30000 Euro, NNW 15000 PLN, OC 30000 Euro, BP 1000 PLN) – koszt ubezpieczenia – 49 PLN
 • Signal Iduna Bezpieczne Podróże PLATYNOWY (KL 40000 Euro, NNW 30000 PLN, OC 30000 Euro, BP 2000 PLN) – koszt ubezpieczenia – 79 PLN

KL – koszty leczenia za granicą; NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków; OC – odpowiedzialność cywilna za szkody wyrządzone na innych osobach; BP – bagaż podróżny;

Wszystkie ubezpieczenia zawierają ryzyko związane z rekreacyjnym uprawianiem żeglarstwa morskiego.

Warunki płatności:

I rata w wysokości 500 PLN od osoby płatna w momencie rezerwacji miejsca, pozostała kwota na miesiąc przed terminem rozpoczęcia rejsu.

ZAPYTAJ O SZKOLENIE

Po przesłaniu zapytania o udział w szkoleniu, skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia szczegółów i przedstawienia oferty.

 • +48 601 326 637

 • kontakt

  kontakt@yachtingmorski.pl